top of page

Практика карате-до

Біодинаміка карате-до

Біодинаміка ударних рухів розглянута на базі виконання однієї з найпотужніших технік карате - гьяку-дзуки (ця техніка дуже приблизно зовні схожа на боксерський удар: прямий у голову). Допитливому читачеві надається прекрасна можливість знайти спільні риси і принципові відмінності в нанесенні ударів у боксі і карате.
          Від людей неквола статури, як правило, колишніх боксерів - часто можна чути, що удар - він і в Африці удар. Це твердження можна представити у вигляді: «сила є - розуму не треба". Дійсно, це спрацьовує, але тільки, якщо супротивник слабший. В іншому випадку у "силовика" можуть виникнути значні проблеми, якщо його психотехнічна підготовка недостатня. На вражаючі характеристики техніки вона впливає не меншою мірою, ніж анатомічні особливості індивіда.

Розвиток швидкості

 У відповідності з сучасними уявленнями швидкість розуміється як специфічна рухова здатність людини до високої швидкості рухів, виконуваних за відсутності значного зовнішнього опору.

Для розвитку швидкості простої реакції використовують повторне, максимально швидке виконання тренованих рухів або вправ по сигналу. У самостійних заняттях сигналом може бути звук кинутого предмета, магнітофонний запис та ін

     Велику користь принесуть вправи в полегшених умовах. До вправ такого роду можна віднести виконання стартів під команду (сигнал) під ухил до 15 градусів або за допомогою гумового амортизатора. Наприклад: біг зі старту на 10-15 метрів х4-6 повторень х 2-3 серії. Необхідно пам'ятати, що тривалість вправ для вирішення даної задачі не повинна перевищувати 4-5 секунд.

   

Розвиток витривалості

Будучи багатофункціональним властивістю людського організму, витривалість інтегрує в собі велике число різноманітних процесів, що відбуваються на різних рівнях: від клітинного і до цілого організму. Однак, як показують результати сучасних наукових досліджень, в переважній більшості випадків провідна роль у проявах витривалості належить чинникам енергетичного обміну.
Жоден рух не може бути виконано без витрат енергії. Єдиним універсальним і прямим джерелом енергії для м'язового скорочення служить аденозинтрифосфат (АТФ). Але для того щоб м'язові волокна могли довгостроково підтримувати свою скоротливу здатність, необхідно постійне відновлення (ресинтез) АТФ з тією ж швидкістю, з якою він витрачається. Ресинтез АТФ в процесі м'язової діяльності здійснюється за рахунок метаболічних процесів трьох видів:

Please reload

bottom of page